CXXIII (123) ODC. POZNAJ SEKRETY NAJBOGATSZEGO BOKSERA W HISTORII

Laudetur Iesus Christus et Maria Mater Eius.

W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum.
1. Niepokonany pieściarz.
2. Dlaczego wracasz do starych nawyków?
3. Ognisty konflikt.

Odcinek CXXIII (123)
1. TEMAT: Najbogatszy pięściarz w historii boksu.
2. TEMAT: Twoja księżniczka i smok.
3. TEMAT: Twój los zależy od…
4. TEMAT: Podziękowanie 🙂

***

1. TEMAT: NAJBOGATSZY PIĘŚCIARZ W HISTORII BOKSU.
    Jaki jest sekret najbogatszego i niepokonanego Floyda Mayweathera Jr.? Pięściarza, który pokonał najwięcej mistrzów świata w historii?  Przebił zarobkami Mike Tysona pomimo swojego bardzo defensywnego stylu walki.

   MA REZERWĘ

   Kiedy obserwujesz kogoś wybitnego w działaniu zauważasz, że zawsze zachowuje pewną rezerwę, sugerującą, że ma jeszcze niewykorzystany potencjał. Nie widać u niego przesadnego wysiłku czy desperacji, których można dostrzec u amatorów, którzy starają się z całej siły. Zamiast tego, profesjonalista wydaje się utrzymywać napięcie na umiarkowanym poziomie, unikając marnowania energii i zasobów.

   IDEA: w większości dnia operować na poziomie około 80% swoich możliwości. To podejście pomaga uniknąć wypalenia oraz utrzymać dyscyplinę, rezerwę, godność, a także tworzy wrażenie wysokiego statusu. Jest to również manifestacja władczego spokoju i opanowania. Opanowanie jest kluczem do efektywnego zarządzania sytuacjami i osiągania sukcesu.

   INSPIRACJA NIE NAŚLADOWNICTWO

   Floyd odnosi sukcesy głównie dlatego, że jest oryginalny i nie stara się być kopią kogokolwiek innego. Jednakże to nie oznacza, że nie czerpie inspiracji z innych. Oczywiście, że się inspirował m. in. w tym jak zarabiać olbrzymie pieniądze.

   NIE TYLKO POZYTYWNE MYŚLENIE

  Optymizm określony to realne przekonanie, że przyszłość może być lepsza, ponieważ mam zdolność ją kształtować. To oznacza wierzenie, że mam wpływ i moc do wprowadzania zmian. Dlatego, jeśli odpowiednio zaplanuję, przepracuję i przygotuję się (co brzmi znajomo w kontekście sportowca przygotowującego się do walki o medal lub tytuł), istnieje duża szansa, że osiągnę to, czego pragnę.

  Jego sukces nie opiera się tylko na pozytywnym myśleniu, ale także na codziennym planie treningowym oraz wsparciu ze strony ekipy trenerskiej i przygotowawczej.

   To nie tylko pozytywne podejście psychiczne, ale przede wszystkim ciężka praca, profesjonalne podejście i zespół ludzi wspierających. Optymizm jest ważny, ale jeszcze ważniejsza jest konsekwentna praca i profesjonalne podejście do przygotowań i rozwoju sportowego.

  JEST GRACZEM

   Dla Floyda liczy się głównie to, co osiąga, a nie to, co odczuwa. Istotne jest również zadbanie o siebie, ponieważ tylko wtedy można efektywnie zadbać o tych, na których naprawdę zależy.

   Aby zadbać o siebie, musisz najpierw określić, czego naprawdę chcesz, a następnie stworzyć plan pokonania ewentualnych przeszkód na drodze do osiągnięcia tych celów. Każdy może sobie stawiać cele – większość ludzi to robi. Jednak stworzenie planu, strategii to już zupełnie inna rozmowa. Wymaga to bardziej zaawansowanej, intelektualnej pracy. Dlatego określenie bycia „graczem” jako sport intelektualny jest trafne. Oznacza to konieczność opracowywania strategii – często wielu strategii – które określają potencjalne problemy i jak należy sobie z nimi radzić.

   Za tydzień kolejna część o sekretach najbogatszego i niepokonanego Floyda. Nie przegap 😉

Patron malarzy i artystów?
Patron pracujących na dachach?
Otworzył pierwszą publiczną bibliotekę w Europie.
Odpowiedzi jak zawsze podkreślone w kalendarzu świętych.
https://www.swiatlowmroku.pl/category/swieci_05-24/

 ***
2. TEMAT: TWOJA KSIĘŻNICZKA I SMOK.
     W poprzednim odcinku była przedstawiona historia rycerza św. Jerzego oraz smoka, którego zabił, aby ocalić księżniczkę.     W życiu każdego mężczyzna jest także smok (problemy, kłopoty, trudności) i księżniczka (najlepiej żona, ale o to ciężko, ale przede wszystkim Maryja), która jest muzą, natchnieniem, inspiracją.

     Bł. Prymas Wyszyński i św. Jan Paweł II po przeczytaniu „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort oddali się cali Maryi. Już od wielu lat ta miłość do Matki Bożej pogłębiała się. Jeden i drugi stracili swoje rodzone mamy w wieku 9 lat. Byli księżmi. A tata św. Jana Pawła powiedział do Niego, że od dziś to będzie Twoja mama-wskazując na Maryję.

   DOSKONAŁE NABOŻEŃSTWO POLEGA, ABYŚ ODDAŁ SIĘ CAŁY MARYI

Mam tego świadomość, że to nie jest takie proste. Wymaga to czasu. Przecież jeśli nie kochasz albo tylko trochę Maryję to nie oddasz się Jej cały, tylko dlatego że tak zrobili niektórzy święci. Będę się o to modlił, żeby choć niektórzy czytelnicy do tego dojrzeli i to zrobili.

 Istota nabożeństwa śwLudwika polega na całkowitym oddaniu się Najświętszej Dziewicy bez zastrzeżeń i ze wszystkim, czym człowiek jest i co posiada, na zupełną Jej własność, aby przez Nią całkowicie należeć do Chrystusa.

   Oddanie jest tutaj zupełne – oddajemy nasze ciało i duszę, dobra zewnętrzne i wewnętrzne, a także zasługi, cnoty i dobre uczynki. Oddajemy wszystko bezinteresownie, niczego w zamian się nie spodziewając. Św. Ludwik nazywa to NIEWOLĄ MIŁOŚCI.

  NIEWOLA MIŁOŚCI W XXI W.

   Gdzie często bożkiem staje się źle pojęta wolność, słowo „niewola” tym bardziej może odpychać. Św. Ludwik proponuje niewolę miłości, a więc zupełne oddanie się Tej, którą tak bardzo pokochał Bóg. Fundamentem tej niewoli miłości jest zaufanie, które prowadzi do czułego rzucenia się w ramiona matki. W ten sposób możemy głębiej doświadczyć prawdy o tym, że jesteśmy synami i córkami Ojca.

   Bycie „niewolnikiem Jezusa w Maryi” opiera się na prawdzie, której tak głęboko doświadczył św. Paweł, gdy pisał, że „należymy do Pana”: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2,20; Rz 14,8).

 RÓŻNICA MIĘDZY SŁUGĄ A NIEWOLNIKIEM

  Św. Ludwik wskazuje na różnicę pomiędzy sługą a niewolnikiem. Sługa nie daje swojemu panu wszystkiego, domaga się zapłaty i może opuścić swojego pana, kiedy zechce. Św. Ludwik proponuje jednak chrześcijanom stanie się zupełną własnością Maryi, aby w ten sposób całkowicie oddać się Jezusowi.

   W następnym odc. będzie kontynuacja wątku CAŁKOWITEGO ODDANIA SIĘ MARYI oraz w nawiązaniu do poprzedniego tematu o św. Jerzym i smoku będzie temat na temat KONFLIKTÓW.

***

3. TEMAT: TWÓJ LOS ZALEŻY OD…
    Jednym z powodów, dlaczego nie możesz stworzyć nowych, dobrych nawyków tylko wracasz ciągle do złych, do grzechów itd. jest ŻLE SFORMUŁOWANY CEL.

Cel  DOBRZE SFORMUŁOWANY:
– zmiana tożsamości i tego kim chcesz być.

   TAK WYGLĄDA ŹLE SFORMUŁOWANY CEL: Kierunek rezultat, a nie zmiana tożsamości. Odstawiasz mcdonald’s bo chcesz zostać osobą, która… nie je mcdonalda. Odstawiasz mcdonalda, bo chcesz być kimś kto dba o zdrowie. Ale nie odstawiaj ich bo chcesz stracić 10 kg.

   Jednym z plusów skupienia się na ZMIANIE TOŻSAMOŚCI jest:

   Jeśli zaczniesz myśleć o zmianie tożsamości zamiast skupiać się tylko na wyniku, przekonasz się, że możesz stać się osobą, która nie je mcdonalda już po pierwszym dniu bez mcdonalda. To samo dotyczy regularnego ćwiczenia – po pierwszym treningu poczujesz się jak osoba, która się wysila. Może to nie będzie od razu całkowita zmiana, ale nawet małe zwycięstwo jest wartościowe. Im częściej odniesiesz takie małe sukcesy, tym bardziej zbliżysz się do osiągnięcia swojego nowego „ja”.
Brian Tracy cytat o nawykach | Cytaty motywacyjne   Im częściej powtarzasz dany nawyk, tym bardziej ugruntowuje się nowa tożsamość związana z tym zachowaniem. Na przykład, im częściej czytasz, tym bardziej uważasz się za osobę, która dużo czyta. Analogicznie, im rzadziej przeglądasz media społecznościowe, tym bardziej uważasz się za osobę, która dobrze wykorzystuje swój czas.

   Dobra wiadomość jest taka, że dużo więcej wysiłku potrzeba, aby nawyk się wyrobił niż aby go utrzymać. Oznacza to, że początkowo może być trudno wprowadzić nowy nawyk, ale kiedy już stanie się on częścią twojego życia, utrzymanie go będzie łatwiejsze.

  Zdecyduj się na jedną tożsamość do przyjęcia, abyś mógł skupić się na jej rozwoju. Wybierz póki co jedną tożsamość. Bo zmiana wymaga czasu. 

   KIM CHCIAŁBYŚ BYĆ?
– osobą która dobrze zarządza swoim czasem,
– osobą, która czyta,
– rodzicem, który spędza wartości czas z rodziną.

   Poskrom swoje ambicje. Na pocieszenie dodam, że:
Nie da się zmienić tylko jednej rzeczy. Każda zmiana pociąga za sobą kolejną.

 ***

4. TEMAT: PODZIĘKOWANIE.
   Dziękuję jak zawsze za KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ WYSŁANĄ OD SERCA 🙂 

      Jeśli chciałbyś podarować mi jakikolwiek grosz, aby wesprzeć moją działalność duszpasterską jako Newsletter, byłbym zaszczycony i wdzięczny.
  Za każdego dobrodzieja modlę się. Bardzo doceniam za każdy wysłany od serca grosz. Nawet nie wiesz jak Ci jestem wdzięczny.

     Dlatego, jeśli chcesz, wyślij dziś, jutro lub w inny dzień na moje konto lub blikiem jakąkolwiek wpłatę jaką uznasz za słuszną. Czy to ze względu, że korzystasz z darmowych treści, czy może dlatego, że któreś bardzo Ci pomogły, czy dlatego, że mnie lubisz 😀 czy z jakiegokolwiek innego powodu, DZIĘKUJĘ!

    Oczywiście jak ktoś nie chce, nie ma problemu. 🙂 I tak dalej będę raz w tygodniu do KAŻDEGO wysyłał kolejny odcinek newslettera.

Krzysztof Faron
nr konta 75 1090 2372 0000 0001 4310 3556
Blik nr tel 796542558
Może być tytuł: Newsletter

 ***

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY.

   Cykl roczny o świętych zakończony. Już nie będzie pojawiał się w newsletterze.

   Będę tylko podawał kalendarz świętych na cały tydzień. Ciekawsze osoby podkreślę. Jeśli będziesz chciał doczytać, zapraszam na:
www.swiatlowmroku.pl i jest w po lewej stronie zakładka o świętych: https://www.swiatlowmroku.pl/category/swieci_05-24/
 Zdjęcia zawierają fragment ciekwostek o tych świętych.

  KALENDARZ ŚWIĘTYCH:

 NIEDZIELA 5 MAJA:
– Bł. Sulprycjusz Nuncjusz, ciężko życie, żył 19 lat, sierota.
– Św. Stanisław Kazimierczyk,
– Św. Anioł-kapłan, urodził się w rodzinie żydowskiej,
– Bł. Maria Katarzyna Troiani- wyszukiwała na śmietniskach miast wyrzucone noworodki.
 
PONIEDZIAŁEK 6 MAJA:

– Św. apostołów i męczenników, św. Filipa i Jakuba Młodszego.

WTOREK 7 MAJA: 
– NMP Matki Łaski Bożej,
– Bł. Gizela, żona św. Stefana, króla Węgier.

ŚRODA 8 MAJA:
– Św. Stanisław, biskup i męczennik. Główny Patron Polski i diecezji świdnickiej.

– Św. Magdalena z Canossy,
– Św. Bonifacy IV,
– Św. Benedykt II.

CZWARTEK 9 MAJA:
– Św. Jerzy Preca,
– Bł. Jeremiasz z Wołoszczyzny,
– Św. Pachomiusz Starszy, Żołnierz legionu rzymskiego, który się nawraca.
– Bł. Alojzy Rabata,
– Św. Katarzyna Mammolini. Patron malarzy i artystów. Wzywana w obronie przed pokusami.

PIĄTEK 10 MAJA:
– Bł. Iwan Merz. Źył 31 lat. Uczył francuskiego. Uzyskał stopień doktora.

– Św. Jan z Avili. Znakomity kaznodzieja. Nawrócił m.in. św. Jana Bożego i św. Franciszka Borgiasza.
– Św. Antonin z Florencji,
– Bł. Beatrycze d’Este

SOBOTA 11 MAJA:
– Św. Mamert,
– Św. Franciszek de Hieronimo,
– Św. Odon, Majol, Odylon i Hugon oraz błogosławiony Piotr, opaci kluniaccy; DZIEŃ ZADUSZNY.
– Św. Ignacy z Laconi. Coś obiecał, jeśli wyzdrowieje.

  Kto wytrwał to gratuluję 😀 Teraz łatwiej 😀 Wszystkim czytelnikom, zwłaszcza, którzy tu dotarli z serca błogosławię:        

 BENEDICAT TIBI OMNIPOTENS DEUS PATER+ET FILIUS+ET SPIRITUS SANCTUS+AMEN. 

                                                                                                                                                                                                  A.M.D.G.                                               
                                        „Idźcie do śś. Maryi i Józefa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.