XVI odc. Coś ciągle psuje Twoje plany?

Kiedy coś nie idzie po Twojej myśli haha

Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) 

Odc. XVI
Co było tydzień temu… Repetitio est mater studiorum (Powtarzanie jest matką nauki).
1. Ile kosztuje godzina Twojej pracy?
2. Trudności najbardziej pogłębiają więź, miłość z drugim człowiekiem, Bogiem.
3. Od bólu nie uciekniesz. Albo ból wzrostu, albo ból kurczenia się.Nie traktuj tego newslettera jak większość śmieciowych informacji na necie. On jest do czytania i przemyślenia i przede wszystkim do WPROWADZENIA W ŻYCIE. Nie przeczytania w 5 sekund. 

1. TEMAT: Lubisz jak wszystko idzie po Twojej myśli?
2. TEMAT: Nie ma Go tu.
3. TEMAT: Chcesz być głupcem?
4. TEMAT: BONUS.

 

1. TEMAT: Lubisz jak wszystko idzie po Twojej myśli?

Pewien człowiek bardzo chciał poznać Bożą drogę, dlaczego świat wygląda jak wygląda. Kiedy położył się pod drzewem i rozmyślając nad tym prosił Boga o odpowiedź, stanął przy nim anioł i powiedział:– Chodź ze mną a pokażę ci drogi Pana. Nie namyślając się długo poszedł za aniołem. Spotkali na swojej drodze dwóch ludzi. Jeden człowiek zły wręczył złoty kielich drugiemu dobremu. Anioł zaczekał, aż zasną, zabrał kielich dobremu i zaniósł do złego. Człowiek idący z aniołem spytał:

– Co robisz przecież to złodziejstwo. – Nie zadawaj pytań, tylko chodź i patrz, a poznasz drogi Boże – odpowiedział anioł.

Poszli więc dalej do chaty pewnego biednego człowieka. Gdy wyszedł z domu, anioł podpalił jego dom. Zirytowany człowiek idący z aniołem oburzył się na niego i zaczął gasić płomień, jednak anioł mu nie pozwolił:

– Jak możesz podpalać dom tego biednego człowieka. Powinieneś pomagać ludziom, a nie ich dręczyć – krzyczał człowiek.

– Powiedziałeś, że chcesz poznać zamysł Boga, nie wtrącaj się więc, tylko chodź dalej!

Idąc dalej dotarli do strumienia i zatrzymali się przed kładką. Gdy zbliżył się ojciec ze swoim synkiem i weszli na kładkę, anioł przewrócił kładkę tak, że ojciec z synkiem wpadli do wody. Prąd wody porwał dziecko i utopiło się. Ojciec wyszedł z wody i zasmucony wrócił do domu.

– Nie!!! Tego już za wiele. Zniosłem jak okradłeś sprawiedliwego, podpalałeś dom biednego człowieka, ale to że zabiłeś niewinne dziecko to za dużo. Nie jesteś żadnym aniołem tylko demonem – krzyczał człowiek zdzierając kaptur z głowy anioła.

– Jestem aniołem wysłanym na ziemię przez Boga, aby wypełnić Jego wolę na ziemi, a tobie wyjaśnić jaka jest Jego droga – odpowiedział.

– Nieprawda! Bóg taki nie jest. Na pewno nie kazał Ci robić tego co robisz – krzyczał dalej człowiek.

– Dobrze! opowiem ci dlaczego zachowałem się właśnie tak w każdej sytuacji. Otóż w kielichu, który zabrałem sprawiedliwemu człowiekowi była trucizna. Gdybym zostawił ten kielich, człowiek ten otrułby się. Człowiek podstępny, który chciał otruć sprawiedliwego, poniesie karę za swoje czyny.

Biedny człowiek, któremu podpaliłem dom, znajdzie w zgliszczach wielki skarb, który pozwoli mu żyć dostatnio do końca dni. Człowiek, którego spotkaliśmy tu nad strumieniem, był złym człowiekiem. Nie chce znać Boga i prowadzi życie bardzo rozwiązłe. Po stracie swego małego synka, który i tak znajdzie się w Niebie, nawróci się do Boga i zmieni swe życie. Tak obaj będą w Niebie, Gdybym tego nie uczynił, obaj zostaliby potępieni. Czy te wyjaśnienia pomogły ci zrozumieć wolę Bożą?

Człowiek słuchając z zainteresowaniem opowieści anioła zrozumiał, że Bóg widzi wszystko inaczej i bardziej doskonale niż on sam. Zrozumiał też, że na wszystko ma najlepsze rozwiązanie, choć zewnętrznie wydaje się ono bardzo bolesne.

JEŻELI LUBISZ JAK WSZYSTKO IDZIE PO TWOJEJ MYŚLI, SZUKASZ ŚWIĘTEGO SPOKOJU I NIE CIERPISZ JAK KTOŚ LUB COŚ BURZY TWOJE PLANY TO RADZĘ CI SIĘ TEGO ODUCZYĆ. Bóg właśnie zazwyczaj psuje nasze mizerne plany, aby wprowadzić PLAN EXTRA. Burzy Twoją altankę, aby na jej miejsce zbudować pałac. Możesz ciągle utrudniać Bogu budowanie tego pałacu narzekając, marudząc, denerwując się na takie psucie Twoich planów albo z pokorą powiesz: BĄDŹ WOLA TWOJA i zamiast przeszkadzać, w końcu pomożesz.

 

2. TEMAT: Nie ma Go tu.

     Jak najważniejsze święta w roku to nie może zabraknąć wątku religijnego. Wybacz haha. „Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział” (Mt 28, 6) Te zdanie wg tradycji wypowiedział Archanioł Gabriel, ten sam, który pocieszał Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym i przybył do Maryi oznajmić Jej, że będzie Matką Zbawiciela Świata. Co to oznacza dla mnie, że grób po Jezusie został do dziś pusty? Pan Jezus żyje.

     To oznacza, że dobro pokonało zło. Miłość pokonała nienawiść i obojętność. Życie pokonało śmierć. Uwierz na nowo w to, że dobro ZAWSZE zwycięża, choć wydaje się, że zła jest znacznie więcej i jest znacznie silniejsze. Wybieraj dobro za KAŻDYM RAZEM, a przekonasz się, że DOBRO ZAWSZE ZWYCIĘŻA. Przecież chcesz być ZWYCIĘZCĄ?

„Dla człowieka, który słucha Boga we wszystkim, każda historia kończy się dobrze. Jeśli nie kończy się dobrze, to znaczy, że nie jest to jeszcze koniec tej historii”. ks. Marek Dziewiecki


3. TEMAT: Chcesz być głupcem?

     Boisz się popełniać błędy? Nie lubisz eksperymentować? Wolisz utarte ścieżki i szlaki zamiast czegoś nowego? W szkole i w domu wielu z nas nauczyło się, że nie wolno popełniać błędy, bo bĘdzie kara, wstyd, wyśmienie, poniżenie itd. Przecież ludzie głupi popełniają błędy. A Ty co myślisz o ludziach popełniających błędy? A jak reagujesz na swoje wpadki? Jesteś wyrozumiały czy niszczysz się i poniżasz w dialogu, które jest w Twojej głowie?

    Nie możesz, a musisz popełniać jak najwięcej błędów! Tak nauczyliśmy się chodzić, tak nauczyliśmy się języka polskiego i innych, jeśli jakiś znasz. Im więcej błędów, tym lepiej! Tym więcej zbieramy cennego doświadczenia i tym szybciej się rozwijamy. Ale w zdaniu „IM WIĘCEJ BŁĘDÓW…” zawarta jest myśl o WIELU RÓŻNYCH BŁĘDACH!!!

    Dwa cytaty znanego fizyka Albercika Einsteina:
1. „Osoba, która nigdy nie zrobiła błędu, nigdy nie prÓbowała czegoś nowego.” Strach przed popełnianiem błędów blokuje Cię przed rozwojem w każdej dziedzinie życia.
2. Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.”

     I to jest głupie zachowanie godne GŁUPCA. Popełniłeś błąd. OKI. Muszą być błędy w drodze rozwoju. Jednak my bardzo często popełniamy te same błędy! I dziwimy się, że jest tak samo albo jeszcze gorzej. Uderzasz w mur i dziwisz się czemu głowa Cię boli? Raz uderzyłeś. OKI. Sprawdzasz czy głowa rozbije mur. Widzisz, że nie rozbija to zmieniasz taktykę.

    POPEŁNIAJ JAK NAJWIĘCEJ RÓŻNYCH BŁĘDÓW. JEDNAK NIE POWTARZAJ TEGO SAMEGO BŁĘDU DWA RAZY. WYCIĄGNIJ W KOŃCU WNIOSKI!!!!! Zadaj sobie pytanie gdzie Ci nie idzie? Gdzie masz pod górę i przyjrzyj się czy przypadkiem nie popełniasz tam tych samych błędów…
 

4. BONUS.
      Jak święta to życzenia. Życzę Ci, abyś nigdy się nie poddawał. Nigdy nie tracił nadziei. Bardziej doceniał, kogo masz i co masz, bo w każdej chwili możesz to stracić. Odkrywał i pomnażał talenty, które dał Ci Stwórca. Mniej narzekał i marudził, a więcej działał. Mniej myślał, a więcej (dokładnie tak) DZIAŁAŁ. Abyś nauczył się kochać i traktował wszelkie trudności jako lekcje od Naszego OJCA- Boga. 

 

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Popękany dzban.
2. Masz mętlik w głowie? Coś na to zaradzimy.
3. 122 badania potwierdziły, jakie jest jedno z najskuteczniejszych narzędzi zmiany czegokolwiek w życiu człowieka. 

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś 🙂 

Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.