XVII odc. Wszystko się może zdarzyć

Pozbądź się tego mętliku.

Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) 

Odc. XVII
Co było tydzień temu… Repetitio est mater studiorum (Powtarzanie jest matką nauki).
1. Bóg psuje Twoje plany, bo ma coś lepszego DLA CIEBIE.
2. „Dla człowieka, który słucha Boga we wszystkim, każda historia kończy się dobrze. Jeśli nie kończy się dobrze, to znaczy, że nie jest to jeszcze koniec tej historii„.
3. Popełniaj jak najwięcej różnych błędów.Nie traktuj tego newslettera jak większość śmieciowych informacji na necie. On jest do czytania i przemyślenia i przede wszystkim do WPROWADZENIA W ŻYCIE. Nie przeczytania w 5 sekund.1. TEMAT: Popękany dzban. 
2. TEMAT: Masz mętlik w głowie? Coś na to zaradzimy.
3. TEMAT: 122 badania potwierdziły, jakie jest jedno z najskuteczniejszych narzędzi zmiany czegokolwiek w życiu człowieka.1. TEMAT: Popękany dzban.

    Pewien wieśniak codziennie dostarczał do wioski wodę ze źródła w dwóch pękatych amforach (gliniane naczynie), przyczepionych do grzbietu osła, kroczącego u jego boku. Z jednej z amfor, starej i pełnej pęknięć, podczas wędrówki wyciekała woda.💧

Druga, nowa i bez skazy, utrzymywała cała zawartość co do kropli. Stara, spękana amfora czuła się biedna i nieużyteczna, tym bardziej, że nowa nie przepuściła żadnej okazji, by podkreślać swoją doskonałość. „Ja nie tracę nawet kropeleczki wody!”

Pewnego ranka stara amfora zwierzyła się właścicielowi:

– Wiesz, jestem świadoma moich ograniczeń. Przeze mnie tracisz czas, trud i pieniądze. Kiedy dochodzimy do wioski, jestem w połowie pusta. Wybacz mi moją niedoskonałość i moje rany.

Następnego dnia, podczas wędrówki, właściciel zwrócił się do spękanej amfory, mówiąc:

– Popatrz na pobocze drogi.

Jest przepiękne, pełne kwiatów.

– To dzięki tobie – odpowiedział właściciel.

– To ty każdego dnia podlewasz pobocze drogi. Kupiłem paczuszkę nasion kwiatów i posiałem je wzdłuż drogi, a ty, nie wiedząc o tym, niechcący podlewasz je każdego dnia.

Różne wnioski można z tej historii wyciągnąć. Mam słabości i niedoskonałości. Dzięki nim daje dużo innym. Gdybym ich nie miał nie potrafiłbym dawać tyle, co bez nich.

 

2. TEMAT: Masz mętlik w głowie? Coś na to zaradzimy.
       Czujesz jak Twoja głowa miałaby zaraz eksplodować? Jakby Twoja głowa była komputerem💻 z pootwieranymi 100-kami okienek? Tracisz przez to sporo energii. Trudniej się myśli. Łatwiej ulega emocjom. Prościej zrobić głupoty. Chciałbym zaproponować dwie metody.

       Jedna bardziej świecka. Druga bardziej dla wierzących. Gdy zastosujemy obie będzie KOSMOS.

Pierwsza: Jestem taką osobą, która chce mieć coraz lepszą pamięć. Zapisywanie prostych rzeczy jak spotkanie z kimś, jakieś zadanie do wykonania było dla mnie upokarzające. Jak JA mam zapisywać takie banały? Ten, który chce mieć świetną pamięć, ma się zniżać do poziomu zwykłych śmiertelników i takie rzeczy zapisywać? Poza tym nasz mózg🧠 może miliony różnych informacji zapisać. Wszystko się zmieści. Jednak przełknąłem gorzką pigułkę💊 pokory i zmieniłem zdanie…

      Jeśli czymś się martwisz, coś Cię denerwuje, nie możesz spać w nocy, później przez to zasypiasz. Zacznij to zapisywać RĘCZNIE do zeszytu. TYLE? Tak. Świetnie to odciąża głowę. Co prawda nie rozwiąże problemów, bo jeśli te myśli się pojawiają to po coś. Jednak da Ci jaśniejszy umysł. Wiem, że i tak większość osób przeczyta to i z tego nie skorzysta. Cóż… To TWÓJ PROBLEM, NIE MÓJ. Wiem, że to działa. 

      Druga: zacząć chodzić do kościoła, kiedy jest otwarty, ale nie ma Mszy św. itd. Nie odmawiać różańca, koronki. Nic nie czytać itd. Opowiedz wszystko, co Cię wkurza, martwi itd. Oczywiście możesz tak pogadać z Bogiem poza kościołem. Jednak w kościele będzie mniej rozpraszaczy i tam jest REALNIE OBECNY Pan Jezus pod postacią chleba w tabernakulum. Sama Jego obecność będzie Cię zmieniać. 
                 
            Połączenie tych dwóch metod albo zastosowanie chociaż jednej z nich, zwłaszcza tej drugiej w kościele. Bardzo dużo może zmienić w Twoim życiu. Chcesz więcej pokoju w sercu? No to masz receptę. Tylko trzeba regularności w sprzątaniu swojej głowy.😵

 

3. TEMAT: 122 badania potwierdziły jakie jest jedno z najskuteczniejszych narzędzi zmiany czegokolwiek w życiu człowieka.
           Nie tylko 122 badań to potwierdziły, ale spojrzenie na wielkich ludzi tego świata. Wśród nich są m.in. święci, sportowcy, bogacze. CO TAKIEGO UŻYWALI, że łatwiej przychodzą im zmiany niż nam? Zmiany dotyczące formy sportowej, większej ilości pieniędzy, pokonanie jakiegoś grzechu itd. Narzędzie uniwersalne bez względu w co wierzysz, komu wierzysz, co jest dla Ciebie ważne.

        To rzeczą jest: MONITORING (śledzenie postępów). Czy w danym dniu wykonałeś swoje postanowienie, element drogi w drodze do Twojego celu? TYLKO TO TRZEBA ROBIĆ CODZIENNIE. Nawet jeśli chcesz coś zmienić i masz to robić np. 3 razy w tygodniu. I tak musisz codziennie to zapisywać. Potwierdzają to badania.

      Dlaczego tak wiele postanowień ze spowiedzi świętej, chęć schudnięcia, uprawiania sportu, zmian w odżywianiu ląduje w koszu o nazwie: PORAŻKA? Wiele jest przyczyn. Jedną z nich jest to, że nie monitorujesz postępu.📈 Nawet jeśli codziennie przez tydzień zapisywałbyś, że przegrałem, przegrałem, przegrałem itd. to i tak dzięki temu masz większą szansę wrócić na właściwą drogę niż gdybyś nie zapisywał tego i nie sprawdzał, gdzie jesteś. 

      Jestem pewny na miliard %, że jeśli przez miesiąc zapisywałbyś sobie swoje postępy lub brak postępów w jakiejś jednej dziedzinie to na pewno więcej zrobiłbyś, gdybyś tego nie robił. Będziesz jak większość tylko czytać i narzekać? Czy w końcu skorzystasz z narzędzi NAJLEPSZYCH?

 

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Drogi kamień.💎
2. Minęła 19.00. 📺Na Fakty zaprasza ks. Krzysztof Faron.
3. Miłość💞 nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś 🙂
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.