XVIII odc. Przeżyłem pierwszą miłość

Czy ona mnie kocha? Czy ja kocham ją?

Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) 

Odc. XVIII
W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum
1. Popękany dzban. Przez Twoje słabości wiele dobrego może się pojawić.
2. Zapisanie tego, co myślę oraz adoracja-lekarstwa na mętlik w głowie.
3. CODZIENNIE, POWTARZAM CODZIENNIE zapisuj czy Ci wyszło, czy nie to co postanowiłeś.

Zacznij mnie szanować, a przede wszystkim ZACZNIJ W KOŃCU SIEBIE SZANOWAĆ. Czytaj i wprowadzaj w życie. Inaczej będziesz coraz więcej widział, ale nic poza tym. Świata, swojej rodziny, swojego bajzlu życiowego nie zmienia się patrzeniem, tylko DZIAŁANIEM.

1. TEMAT: Drogi kamień.
2. TEMAT: Minęła 19.00. Na Fakty zaprasza ks. Krzysztof Faron.
3.TEMAT: Na czym polega prawdziwa miłość?

1. TEMAT: Drogi kamień.

    Święty znalazł się w pobliżu miasta i układał się właśnie pod drzewem na noc, kiedy jakiś człowiek przybiegł  i powiedział:– Kamień! Kamień! Daj mi drogi kamień!

– Jaki kamień? – spytał święty.

– Minionej nocy, we śnie🛌, ukazał mi się Stwórca i powiedział, że jeśli pójdę na peryferie miasteczka o zmroku, znajdę świętego, który da mi drogi kamień, a ten uczyni mnie na zawsze bogatym.

Święty spojrzał do torby i wyciągnął z niej jakiś kamień.

– Pewnie chodzi o ten tu – powiedział, podając mężczyźnie kamień. – Znalazłem go na ścieżce w lesie, parę dni temu. Oczywiście, możesz go wziąć.

Człowiek patrzył na kamień w zachwycie. Był to diament💎, wielki prawie tak jak jajo. Wziął go i poszedł sobie.

Całą noc wiercił się na posłaniu, nie mogąc zasnąć.

Następnego dnia, o świcie🌞, obudził świętego i powiedział:

– Daj mi bogactwo, jakie pozwala ci tak łatwo pozbyć się drogocennego diamentu.

       Wiesz, co jest prawdziwą siłą mężczyzny? Zacytuję przekocura (człowieka z LIGI MISTRZÓW DLA PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN) w tym temacie. Kogoś z najwyższej półki: 

„Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.” Flp 4, 12-13 To był święty Paweł Apostoł. Na dokładkę, żeby jeszcze lepiej dotarło do Ciebie.

Kolejny twardziel św. Ignacy LoyolaTak więc chodzi o to, byśmy ze swojej strony nie pragnęli bardziej zdrowia niż choroby, bogactwa niż ubóstwa, szacunku niż pogardy, życia długiego niż krótkiego.” 

           Albo Ty rządzisz, albo Tobą rządzą. Wybieraj, którą opcje chcesz. Gdy związujesz się EMOCJONALNIE z jakąś rzeczą i/lub osobą dajesz jej WŁADZĘ nad Tobą. Ona zaczyna Tobą rządzić. Chcesz być NIEWOLNIKIEM czy PANEM? JEŚLI CHCESZ BYĆ SILNY, A TYLKO CZŁOWIEK SILNY RZĄDZI NAPRAWDĘ to cokolwiek Cię spotka w życiu, masz mieć do tego takie samo podejście. Cokolwiek stracisz w życiu. Masz do tego mieć takie samo podejście. Czy to jest łatwe? NIE JEST 🙂  dlatego mamy miliony pokurczonych ludzi. Słabych niewolników, ludzi płci męskiej, którzy zachowują się jak dzieci.

2. TEMAT: Minęła 19.00. Na Fakty zaprasza ks. Krzysztof Faron.
       Ale jakie są FAKTY? Co proszę? ALE JAKIE SĄ F.A.K.T.Y.? Jesteśmy jako gatunek istotami bardzo, ale to BARDZO emocjonalnymi. Lubimy myśleć, że jesteśmy racjonalni i logiczni (szczególnie faceci lubią tak myśleć), ale nie jesteśmy.

      Jesteśmy E.M.O.C.J.O.N.A.L.N.I. Koniec kropka. Jeśli to zaakceptujesz, możemy iść krok dalej. Kiedy zaczniesz się nakręcać, fisiować, marudzić, narzekać, bać się, wyolbrzymiać, wpadać w deprechę itd. itd. Powiedz STOP. I odpowiedz sobie na jedno proste pytanie: ALE JAKIE SĄ FAKTY?

     Proste? Megaproste pytanie. I w tej prostocie leży MAGIA. Chcesz być magikiem? To dałem Ci magiczne zaklęcie 🙂 I pamiętaj jeszcze jedno. Jeśli nawet to pytanie sobie zadajesz, to zacznij je zadawać w KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA 🙂 Nie tylko w jednej lub nawet kilku. 

     Nagle odczarujesz te emocje, które Tobą zawładnęły. Jakbyś włożył głowę pod zimny prysznic.🚿 Nabierasz większej jasności umysłu. Mgła znika. ALE JAKIE SĄ FAKTY? Powtarzaj. Powtarzaj. Powtarzaj.

 

3. TEMAT: Na czym polega prawdziwa miłość?
       Zaczniemy ostatni temat w miesiącu kwietniu cytatem z „Małego księcia”. Książka📗 dająca do myślenia. Kto nie czytał.  Warto 🙂 Jest też krótka. Co jest jej drugą zaletą, zwłaszcza dla tych, którzy mają awersję do czytania. Cytat brzmi: „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”

       Jasne. Każdy z nas się różni. Nie musimy uprawiać tych samych sportów.🚣‍♀️ Lubić tych samych filmów📺 itd. Jednak, jeżeli chcemy, żeby związek miał szansę przetrwać znacznie dłużej niż tylko kilka lat to… W najważniejszych dla CIEBIE sprawach musicie się zgadzać ze sobą. Mieć podobne zdanie. Inaczej nic z tego nie będzie.

      Podobnie w relacji z Bogiem. Jeśli Twoje standardy życia, kluczowe kwestie, priorytety życiowe są w sprzeczności z pomysłem Boga na Twoje życie, to również Twoja wiara nie będzie wzrastać, ale będzie się kruszyć. 

          Dlatego pomyśl jakie są Twoje priorytety, główne zasady życiowe. A następnie czy takie same ma Twoja dziewczyna, żona itd. oraz Bóg czy jednak jest tutaj ZGRZYT. Albo zmienisz priorytety, albo druga osoba je zmieni, albo to nie ma prawa przetrwać, a Ty zmarnujesz sporo czasu i zdrowia. Czy patrzycie w jednym kierunku?

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. O niezwykłym kluczu.🔑
2. Dostałem bardzo ciekawy list. 📩
3. Czemu w kółko popełniam te same grzechy, a Bóg nie pomaga?

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że istniejesz 🙂
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.