CXXV (125) ODC. RADA OD TRENERA MISTRZÓW ŚWIATA W BOKSIE.

Laudetur Iesus Christus et Maria Mater Eius.

W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum.
1. Najmądrzej prowadzona kariera bokserska w historii.
2. Sposób na zabicie smoka.
3. Syndrom miłego faceta.

Odcinek CXXV (125)
1. TEMAT: Jak fotograf ateista spotkał Boga?
2. TEMAT: Rada od trenera mistrzów świata w boksie.
3. TEMAT: Najważniejsza lekcja z historii.

***

1. TEMAT: JAK FOTOGRAF ATEISTA SPOTKAŁ BOGA? 
     Po Rzymie LOURDES jest drugim najpopularniejszym celem pielgrzymek chrześcijańskich w Europie. W 1858 r. w tej małej miejscowości u podnóża Pirenejów mała dziewczynka, Bernadetta Soubirous, opowiedziała o swoim spotkaniu z Matką Bożą. Podczas osiemnastu objawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty, prosiła o modlitwę za grzeszników.

Dokonują się tutaj uzdrowienia zarówno duchowe, jak i fizyczne. Siedem pierwszych cudów miało kluczowe znaczenie w uznaniu autentyczności objawień.
 Do dziś Kościół katolicki oficjalnie potwierdził 70 cudów oraz około 7 tysięcy uzdrowień, które pozostają niewyjaśnione przez naukę.

   W LOURDES ZOSTAŁEM KATOLIKIEM

   Chorzy przybywają do francuskiej wioski, aby znaleźć siłę do znoszenia swojego cierpienia. Prof. Auguste Vallet, autorytet w dziedzinie duchowych uzdrowień w Lourdes, twierdzi, że „nie ma choroby, której medycyna nie mogłaby wytłumaczyć, jeśli chodzi o cudowne uzdrowienia w Lourdes.”

    Przykładem jest historia młodego fotografa, Thibauta Chourré. Jego pielgrzymka do sanktuarium maryjnego u stóp Pirenejów całkowicie odmieniła jego życie. Thibaut urodził się w 1996 roku w Tuluzie, we Francji, i wychował się w ateistycznej rodzinie. Dopiero w wieku 20 lat usłyszał o Jezusie i wstąpił do kościoła protestanckiego. Nadal jednak poszukiwał wartości i sensu życia.

    „Przez lata zmagałem się z depresją i miałem myśli samobójcze” opowiada Thibaut. Pewnego dnia udał się do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, gdzie doznał uzdrowienia z depresji i zdecydował się zostać katolikiem.

„Od tamtego czasu oddałem swoje życie i to, co robię, Bogu. Kocham Kościół” wyjaśnia Thibaut.

    Chourré jest zafascynowany pracą jako fotograf dokumentalista, uznając ją za swoją największą pasjęNa jego profilu internetowym https://www.instagram.com/thibaut.chourre/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0dab96be-6b15-459b-8b6b-5bffd3550302
można znaleźć cytat z Ewangelii św. Mateusza, który brzmi:

    „Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze” Mt 5,14.
Vos estis lux mundi. Non potest civitas abscondi supra montem posita.

      Chourré fotografuje m.in. ludzi w czasie praktyk religijnych.
„Maluj pędzlami, słowami, a nawet zdjęciami. Znajdź swój sposób, aby namalować piękny świat.” – zachęca nawrócony fotograf.

Patron adwokatów, prawników i sędziów to?
Za ich nawrócenie ten papież zginął śmiercią męczeńską…
Tego świętego wizerunek zobaczysz przy moście i/lub rzece?
Odpowiedzi jak zawsze podkreślone w kalendarzu świętych.
https://www.swiatlowmroku.pl/category/swieci_05-24/

 ***
2. TEMAT: RADA OD TRENERÓW MISTRZÓW ŚWIATA W BOKSIE.
      Usłyszałem ciekawe spostrzeżenie jednego z dosyć znanych w internetach trenerów bokserskich. Spodobało mi się. Mam nadzieję, że Tobie również.🙃
    Jest z tzw. „starej szkoły bokserskiej”, ma cięty język, mówi wprost bez owijania w bawełnę, za co go lubię 😀    Trenował m. in. Przemysława Saletę (mistrz interkontynentalny WBC i IBO, mistrz Europy w boksie i mistrz świata w kickboxingu), Macieja Zegana (Jako amator stoczył około 350 walk z których tylko 15 przegrał, jako zawodowiec stoczył 51 walk) i Krzysztofa Włodarczyka (mistrz świata WBC i IBF, stoczył 70 walk jako zawodowiec przegrywając tylko 4) a także Artura Szpilkę (16. miejsce na liście najlepszych pięściarzy świata wagi ciężkiej ). Prowadził także zawodnika MMA Krzysztofa Jotko, gdy ten walczył dla organizacji UFC.     Czas na cytat trenera Zbigniewa Raubo (ur. 1957). Zawsze jego nazwisko kojarzy mi się z Rambo. I chyba ma coś z Rambo 😀  Przed zostaniem trenerem był kilkukrotnie mistrzem Polski w boksie.

    „Jak byłem zawodnikiem, jak jeszcze byłem w tamtych czasach zawodnikiem, przyjechałem pierwszy raz na kadrę. Była tam cała plejada 100 razy lepszych zawodników ode mnie. I NIEWIELU, NIEWIELU zrobiło wynik światowy. Będąc przez ileś lat trenerem kadry kadetów, młodzieżowej i seniorów przez ten polski boks przewinęło się bardzo, bardzo wiele chłopaków, którym wróżyłem wielką karierę i z tych MOICH WRÓŻB NIC NIE WYSZŁO.”

   „Dzisiaj są jakieś młode talenty, które wcześniej lub później zginą. Powodów, że giną jest wiele. ALE NAJWIĘKSZY powód jaki jest, że giną talenty to jest, że oni DZIŚ CHCĄ WSZYSTKO. Jak najszybciej. Dzisiaj. Od razu. Dzisiaj chciałbym mieć dwie żony, willę, mercedesy, ferrari, tam jakieś inne. I mieć 8 pasów. NAJLEPIEJ NIE TRENUJĄC. Oni wszystko chcieliby mieć dzisiaj.”

    „To dotyczy bardzo dużej ilości, nie tylko w boksie. Dotyczy wielu, wielu młodych ludzi utalentowanych w różnych dziedzinach. POŚPIECH ICH ZABIJA. To, że moją oni jutro, pojutrze to się załamują. Bo oni chcieli szybko. I te nadmierne narzucanie sobie czegoś, co bym chciał mieć dzisiaj ZABIJA RADOŚĆ dochodzenia do WIELKICH SUKCESÓW życiowych, sportowych.

   Całkiem spokojnie, nic się nie wku*****cie, że nie będzie wam wychodziło. Jeżeli myślicie, że jutro będziecie umieli. Nie. UCZCIE SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM CIERPLIWOŚCI. Tego nie da się na jutro zrobić. Ja jak zaczynałem pierwszych 8 walk przegrałem. Dziewiątą wygrałem, dziesiątą przegrałem, a trener mi mówi: Będzie dobrze. I potem to mi jakoś później trochę poszło. Nikt nie chciał na siłę, że ja już muszę teraz. Jeden zdobywa tytuł po 5 latach, inny po 15 latach. Usyk po olimpiadzie w Pekinie, przegrał z Clementem Russo i chciał kończyć kariarę. Za 4 lata został fenomenem bokserskim. Czyli też chciał zakończyć karierę, ale ktoś go namówił. NIE CHCIEJCIE ZA SZYBKO. To jest naprawdę frajersko proste.

   Niby to wiesz. 

   CIERPLIWOŚĆ.

   MAŁE KROKI.

   Jednak czasem trzeba coś 1000 razy usłyszeć, aby w końcu dotarło.

   A po drugie musimy sobie to nieustannie przypominać.

   Bo inni ludzie, media, diabły do ucha co innego nieustannie szeptają.

   Z okazji jutrzejszej uroczystości ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO🔥🔥🔥 życzę Ci jednego z owoców Ducha Świętego, czyli CIERPLIWOŚCI.

   Kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, WSZĘDZIE przydatna jest cnota CIERPLIWOŚCI.

***

3. TEMAT: NAJWAŻNIEJSZA LEKCJA Z HISTORII.
Will i Ariel Durant otrzymali nagrodę Pulitzera za swoje pracę opisujące 6 tysięcy lat historii naszej cywilizacji. Ludzie często pytali ich – skoro historia ma tendencję do powtarzania się i skoro mają tak obszerną wiedzę na jej temat, jaka jest najważniejsza lekcja, którą możemy z niej wyciągnąć? Z racji tego, że Państwo Durant posiadali nie tylko ogromną wiedzę, ale także niezależne spojrzenie na wydarzenia, warto zwrócić uwagę na ich odpowiedź.

    Jaka jest więc ta najważniejsza lekcja z historii?

NAJWAŻNIEJSZA LEKCJA Z HISTORII:
Życie jest rywalizacją.

   
    Pierwszy wniosek, jaki opisali w swojej książce o lekcjach z historii, dotyczy natury życia: jest ono nieustannym konfliktem, rywalizacją i walką.
 
    Heraklit, grecki filozof z VI wieku przed Chrystusem, stwierdził:   „Wszystko rodzi się z walki. Wojna jest ojcem powszechnym i królem. Jednych przemienia w bogów, innych w ludzi, jednych zniewala, innych wyzwala.”    Ciągle toczymy walkę. Biliony innych istot również pragną żyć, czasem kosztem naszego istnienia. Bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie – nasz układ odpornościowy nieustannie z nimi walczy. Nie za pomocą miłości, lecz poprzez wojnę.   OBSERWACJA FREUDA

   Freud pisał, że całe życie walczymy na trzech frontach: z procesem starzenia i rozpadem własnego ciała, z siłami natury oraz z innymi ludźmi. Można być fanem Freuda lub nie, ale trudno zaprzeczyć tej obserwacji. Osoba wierząca może dodać, że walczymy także z diabłami i ich pokusami.

   Konflikt i rywalizacja są wszechobecne i nie da się ich uniknąć. Każdy działa przede wszystkim w swoim własnym interesie, co często prowadzi do konfliktów interesów.

   Jeśli boisz się konfliktów, boisz się życia. Nie wierzę, że można osiągnąć jakiekolwiek szczęście, spełnienie czy cokolwiek innego, czego się szuka, bez ryzyka i rywalizacji.
  
    KTO JEST POKARMEM I FRAJEREM?

   W pokerze jest powiedzenie, że jeśli po pół godzinie nie wiesz, kto przy stole jest frajerem, to znaczy, że Ty nim jesteś. Dodając to do spostrzeżeń Freuda, możemy zauważyć, że musimy również zmierzyć się ze wszystkim, co stworzyli inni ludzie. Każda firma stara się wyciągnąć od Ciebie pieniądze. Całe armie naukowców pracują nad tym, aby przemysł żywności przetworzonej jak najszybciej i najskuteczniej uzależnił Cię od swoich produktów, zbliżając ich działanie do narkotyków. Podobnie działają platformy takie jak Facebook, TikTok, YouTube itp.

   Inne firmy postępują podobnie. Politycy Cię okłamują, udając, że zależy im na Tobie, tylko po to, aby zdobyć Twój głos. Przestań narzekać i się mazgaić. Taka jest rzeczywistość i nic tego nie zmieni. Świat to konflikt o zasoby, selekcja i rywalizacja. To od Ciebie zależy, czy będziesz frajerem i pokarmem, CZY TEŻ NIE. Bo kimś (czymś) na pewno.

   Bycie kimś, kto nie jest frajerem, sprowadza się do jednego: do bycia gotowym. Musisz mieć świadomość rzeczywistości, która Cię otacza, i musisz nieustannie trenować, trenować, trenować.

„Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie.” Mt 26, 41
Vigilate, et orate ut non intretis in tentationem.

 

    Wszystko zaczyna się układać, gdy zrozumiesz, że ŻYCIE TO RING, a Ty jesteś tu po to, by walczyć. Dziś wieczorem nie tylko Tyson Fury i Oleksandr Usyk stoczą pojedynek – Ty również masz swoją walkę. (Ciekawe, kto wygra to starcie, bo jest naprawdę epickie – walka o wszystkie pasy w wadze ciężkiej).

   Pamiętaj, kluczowa jest zasada: POZNAJ SIEBIE. Chodzi o to, aby wybierać bitwy, które wykorzystują Twoje mocne strony, a nie poddawać się cudzym regułom. Konflikty będą nieuniknione, niezależnie od tego, czy Ci się to podoba, czy nie.

    Problem z byciem „miłym facetem” polega na tym, że on unika, nie chce nigdy wchodzić w konflikt. Czasem da się dogadać, a on CHCE ZAWSZE. Czując napięcie, odpuszcza. I niestety źli ludzie, kobiety to wykorzystują. Nie o taki krzyż Panu Jezusowi chodziło. To nie jest pokora!

 ***

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY.

   Cykl roczny o świętych zakończony. Już nie będzie pojawiał się w newsletterze.

   Będę tylko podawał kalendarz świętych na cały tydzień. Ciekawsze osoby podkreślę. Jeśli będziesz chciał doczytać, zapraszam na:
www.swiatlowmroku.pl i jest w po lewej stronie zakładka o świętych: https://www.swiatlowmroku.pl/category/swieci_05-24/

  KALENDARZ ŚWIĘTYCH:

 NIEDZIELA 19 MAJA:
– Św. Iwo Helory, uczciwy prawnik
– Św. Urban I, mistrz w nawracaniu,
– Św. Piotr Celestyn I, pierwszy papież, który abdykował,
– Św. Kryspin z Viterbo

– bł. Róża Czacka, od 22 roku życia-niewidoma. 


PONIEDZIAŁEK 20 MAJA:

– święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,

– św. Bernardyn ze Sieny, musiał głosić kazania na placach, bo ludzie nie mieścili się w kościołach.

WTOREK 21 MAJA: 
– Św. Jan Nepomucen, pierwszy męczennik spowiedzi św.,
– Św. Krzysztof Magallanes i Towarzysze,
– Św. Eugeniusz de Mazenod,
– Bł. Jacek Cormier,
– Św. Iwo z Chartres, miał odwagę zwrócić uwagę królowi francuskiemu.

ŚRODA 22 MAJA:
– Św. Rity z Cascii, patronka od spraw trudnych i beznadziejnych,

– Św. Joachima de Vedruna.

CZWARTEK 23 MAJA:

– święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
– Św. Jan Chrzciciel de Rossi,
– Św. Leoncjusz z Rostowa,
– Św. Joanna-Antyda Thouret,
– Rocznica poświęcenia bazyliki św. Franciszka w Asyżu*

PIĄTEK 24 MAJA:
– Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych,
– Św. Donacjan i Rogacjan,
– Rocznica przeniesienia relikwii św. Dominika.

SOBOTA 25 MAJA:
– Św. Grzegorz VII. Papież, który poszedł na wojnę z cesarzem i złymi duchownymi,
– Św. Beda Czcigodny,
– Św. Maria Magdalena de Pazzi,
– Św. Magdalena Zofia Barat.Kto wytrwał to gratuluję 😀 Wszystkim czytelnikom, zwłaszcza, którzy tu dotarli z serca błogosławię:        

 BENEDICAT TIBI OMNIPOTENS DEUS PATER+ET FILIUS+ET SPIRITUS SANCTUS+AMEN. 

           A.M.D.G.
„Idźcie do śś. Maryi i Józefa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.