VIII odc. Obserwujesz swoje myśli?

Też dałeś się okłamać?

Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus)

Odc. VIII
W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum.
1. Gdzie szukasz swojej wartości?
2. Przestań gadać! Zacznij działać!
3. Problem nie leży w Bogu, tylko w Tobie. Nie jesteś gotowy. 

Nadszedł czas na kolejne 3 tematy. Przeczytaj, zapamiętaj, przemyśl, a następnie wprowadź w życie.
1. TEMAT: Narada diabłów.
2. TEMAT: Czy Twoja drabina jest oparta o właściwą ścianę?
3. TEMAT: Mogą Ci wszystko zabrać. 

1. TEMAT: Narada diabłów.
      Dawno, dawno temu w głównej kwaterze piekła, zebrały się diabły,😈😈 aby omówić sytuacje na Ziemi. Problem polegał na tym, że sytuacja wiary ludzi była dosyć korzysta dla piekła. Ale tylko dosyć. Wielu ludzi szło do piekła z powodu swojej pychy, egoizmu, lenistwa, nieczystości, wybierania tego co łatwe. Znacznie więcej niż kiedyś. Natomiast chciano, aby szło nie 70 %, ale 100 %. Taki był przykaz „z góry” od Lucyfera. Diabły zebrały się po to, aby coś z tym zrobić. Król piekła-Lucyfer wyszedł na środek i powiedział do swoich podwładnych uczniów:
      – Czy macie jakieś pomysły, dobre rady? Jak powinniśmy sobie z tą sytuacją poradzić?
Po chwili zgłosił się na ochotnika pierwszy uczeń i powiedział nieśmiało:
        – Może dobrze byłoby przekonać ludzi, że Bóg nie istnieje. Wtedy już nikt nie wierzyłby w piekło, niebo, życie po śmierci itd. Uważaliby, że wszystko jest przypadkiem. Jeśli przestaną wierzyć, przestaną czynić dobro.

Lucyfer spojrzał z politowaniem i powiedział:
       – Ten pomysł jest do niczego. Oni mają zapisaną w swoich sercach pamięć o Bogu. Nawet jeśli wielokrotnie powtarza się im, że On nie istnieje. Nawet jak stracą świadomość, istnienia Boga to zawsze w końcu ją odnajdują. Znów widząc świat dookoła, że nie może być w życiu tyle przypadków, że jest to wszystko zbyt mądrze pomyślane.

CZY KTOŚ MA JESZCZE INNY POMYSŁ?
     Zgłosił się inny uczeń i powiedział: – Może przekonamy ich, że grzechy nie mają żadnego znaczenia. Mogą wierzyć w Boga, ale niech dla nich zło nie będzie złem. Przecież nikogo nie zabili, nie okradli, więc nie są tacy źli. Inni są gorsi. Że piekło jest puste, albo tylko tam najwięksi zbrodniarze są.

Król piekła znów popatrzył z politowaniem i rzekł:
       – Już to próbowaliśmy. Działa, ale nie do końca. Ojciec znów nasz przechytrzył i dał każdemu takie coś jak sumienie. I pomimo tego, że próbują je zagłuszać na różne sposoby. Ono i tak się odzywa, aby im przypomnieć, że źle robią. Nie da się całkowicie zagłuszyć ich sumienia.

CZY KTOŚ MA JESZCZE COŚ SENSOWNEGO DO POWIEDZENIA?
Na koniec podniósł rękę jakiś młody diabeł🖐 i powiedział:
       – Królu, skoro i tak większość z nich zawsze będzie wierzyła w istnienie Boga, skoro nie możemy, całkowicie zagłuszyć ich sumienia to zróbmy jedną, prostą rzecz. Powiedzmy im, że MAJĄ JESZCZE CZAS.

Lucyfer powiedział:
      – Świetny pomysł! I zacząć bić brawo.👏 Niech sobie wierzą w istnienie Boga, niech nawet czują, że źle robią. Ale możemy ich przekonać, że jeszcze mają czas.⏲

Od jutra, od poniedziałku, od nowego miesiąca, od nowego roku, od, od, od, od, od…. Kiedy przestaniesz odkładać na później i zaczniesz robić, to co masz robić? Czy myślisz, że jeszcze masz czas? A co, jak go już nie masz?

 

2. TEMAT: Czy Twoja drabina jest oparta o właściwą ścianę?
      Nie będzie o tym jak często wchodziłeś na drabinę. Czy masz lęk wysokości będąc na niej. Czy potrafisz złożyć i rozłożyć drabinę itd. Będzie o tym czy robisz to co masz do zrobienia czy jednak jesteś TYLKO zajęty.

     Kiedy napada trochę śniegu❄🌨 (zjawisko atmosferyczne o którym opowiadają nasi dziadkowie, można je również spotkać oglądając tv) i jakieś pole koło lasu jest zaśnieżone. Pójdziesz tam i odśnieżysz to pole to coś dobrego czy złego zrobiłeś?

    Czułeś się potrzebny, byłeś zajęty, ale ta praca była niepotrzebna! Okey możesz mieć dobre cardio 😀 albo wyładowanie nerwów z powodu przegrania meczu przez ulubioną drużynę, bądź szef wkurzył Cię lub polityk w tv. Jednak pomijając tego typu przykłady, odśnieżanie pola przy lesie jest bez sensu.

    Podobnie z poważniejszymi sprawami w naszym życiu. Możemy trudzić się, pocić, wspinać się po „tej drabinie”, ale co z tego, jeśli ona jest nie do tej ściany przystawiona? Pójdę w góry, pomylę trasę, zmęczę się a jak! ale celu nie osiągnę, bo złą drogę wybrałem. Ciężka praca popłaca, ale ciężka i mądra! ozłoci Cię Królu złoty. Nie bądź tylko zajęty, ale przede wszystkim rób coś produktywnie zgodne z Twoimi celami. Zajmij się priorytetami i podstawami. 

 

3. TEMAT: Mogą Ci wszystko zabrać.
       My, ludzie boimy się wielu rzeczy (o tym kiedy indziej). Jednym z lęków jest strach przed stratą. Wyobraź sobie sytuację, że wszystko tracisz. Nie masz pieniędzy, (rzeczy, które możesz sprzedać, również zostały Ci zabrane), nie masz pracy, umarli Twoi najbliżsi, zachorowałeś na raka.

      Co Ci zostało? Czy coś Ci w ogóle zostało? Co masz poza rzeczami materialnymi, pracą, osobami, które mogą Ci pomóc? No właśnie… To, że dziś to masz, nie znaczy, że jutro też będziesz miał.

      Jakie umiejętności masz? Co potrafisz? Gdzie jest źródło Twojej siły? Jeśli masz mocny charakter, który kształtujesz przez lata oraz trzymasz się Boga, to nic Cię nie zatrzyma, nic Cię nie złamie. Jedynie zahartuje jak stal w ogniu.🔥

      „Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia (..) Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg (…) Pan podnosi pochylonych” Ps 146. Nie pokładaj swej siły w rzeczach, które przeminą. Gdy je stracisz, a możesz je stracić w każdej chwili, to co wtedy zrobisz? 

 

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Przyjęcie w zamku.🍗
2. Jesteś sam?
3. Popełniasz błędy?

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś 🙂  Do usłyszenia :):)
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.