VI odc. Świat zawsze będzie potrzebował bohaterów

Też będziesz bohaterem?

Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) 

Odc. VI
W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum.
1. Znasz swój największy hamulec?
2. Wiele rzeczy nam się wydaje…
3. Traktuj trudności jak dobry trening.

Na dziś kolejne trzy petardy, petardziki, petardziątka albo niewypały:
1. TEMAT: To już jest koniec?
2. TEMAT: Zimno Ci?🕸
3. TEMAT: Chcesz być lwem?🦁

1. TEMAT: To już jest koniec?
        Czy da się wszystko za każdym razem naprawić? Myślę, że niestety nie. Dlatego musimy używać rozumu, wyciągać wnioski itd. Jednak w wielu przypadkach, kiedy nie tracisz do końca nadziei, mogą zdarzyć się cuda. Kiedyś byłem większym fanem piłki nożnej⚽ niż obecnie, zwłaszcza Realu Madryt (od 2000 do chyba 2017-2018). „Wyrosłem” haha z interesowania się tak jak kiedyś wynikami, piłkarzami itd. (ten wątek na pewno kiedyś się znów pojawi, zwłaszcza będzie ciekawy dla fanów piłki nożnej).

        Czemu kilka mld ludzi kocha/lubi/ciekawi ich ten sport? Są różne powody. Na pewno jednym z nich jest nieprzewidywalność wyniku. Słabeusz może pokonać Goliata itd. 19 stycznia odbył się mecz między Leicester a Tottenhamem. Leicester wygrywał 2:1. Mecz trwa zazwyczaj 90min. Doliczone 5 min meczu… Wcześniej w 79 min meczu wchodzi rezerwowy Steven Bergwijn. Zegar tyka.⏲ Zaraz koniec meczu. Prawdziwi zwycięzcy grają do ostatniej sekundy wbrew nadziei… 95 minuta meczu 2:2. Strzela Steven. Czy to wystarczy? Dla wielu tak… Prawdziwi bohaterowie nie biorą jeńców. Sędzie rozpoczyna od środka boiska. Szybka akcja 2:3 dla Totenhamu (który przegrywał do 90 min 2:1). 97min meczu-Steven druga bramka. Dziękuję. Dobranoc. Nie do uwierzenia!

        Oczywiście w historii piłki nożnej czasem takie rzeczy się zdarzają. Ale jeśli się zdarzają to tylko tym, którzy nigdy nie tracą nadziei+walczą do końca. A Ty walczysz do końca? Czy wolisz być ciepłą kluseczką?

 

2. TEMAT: Zimno Ci?

      Nie raz w życiu mówiłeś lub słyszałeś. Ale zimno… albo ale jestem głodny… albo ale jestem zmęczonySzczerze?

      Ty i ja nie wiemy co to jest zimno (zwłaszcza przy takich obecnych zimach). „Zimno mi” może powiedzieć nasz pradziadek, który na Syberii w skąpym ubraniu (bez polaru z markowej firmy zatrzymującej ciepło) musiał walczyć o przeżycie w temperaturach nawet sięgających znacznie!!! poniżej -20 stopni.

     Jesteś głodny? Ty i ja nigdy nie doznaliśmy tego, co można nazwać głodem. To jakiś chwilowy dyskomfort, który można usunąć, dzięki sklepom na każdym kroku.

    Jesteś zmęczony? Czasem może tak Ci się wydawało, bo praca, dom, choroba itd. Ale ponownie ja i Ty nie wiemy, co to prawdziwe zmęczenie! Mordercze marsze pośród mrozów Syberii były jedną z przyczyn śmierci więźniów. Kto nie miał siły brnąć w śniegu, zostawał i zamarzał. System obozów był bezwzględny.

   Mógłbym jeszcze wiele różnych przykładów podawać, ale może kiedy indziej. Proszę Cię i siebie o jedno. Kiedy będziesz chciał kiedykolwiek powiedzieć: „zimno mi”, „jestem głodny”, „jestem zmęczony” najpierw powędruj myślami na Syberię w czasie II wojny światowej… Mniej jęczenia, marudzenia, narzekania, więcej działania. Inni mieli znacznie gorzej! Wykorzystaj to co masz! Nie bądź miękką parówką…

 

3. TEMAT: Chcesz być lwem?
      Chcesz być lwem? Trenuj z lwami. Z kim przystajesz, takim się stajesz. Kogo słuchasz? Kto Cię inspiruje? Z kim się spotykasz? Kto Ci podcina skrzydła? A kto Cię uczy latać?🦅

      Jeśli możesz toksyczne osoby usunąć ze swojego towarzystwa, zrób to. Jeśli jakieś osoby, które na Ciebie źle wpływająm muszą być w Twoim otoczeniu to… potraktuj ich jako lekcje. Przebywaj z ludźmi, którzy zmieniają Cię na lepsze (książki, yt, spotkani ludzie, Bóg) a Ci, którzy na Ciebie źle wpływają to zastanów się, czego mogą Cię nauczyć. Ja też szczególnie przez ostatnie 2 lata spotkałem ludzi, którzy dużo mi zaszkodzili. Miałem wybór. Pretensje albo lekcja. Wybrałem LEKCJE. Trudni ludzie nauczyli mnie pokory, cierpliwości, niepoddawania się i wielu innych pozytywnych rzeczy. Wybór ZAWSZE należy do Ciebie.

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Jesteś gotowy?
2. Gdzie szukasz wartości?
3. Czas szybkoooo leci.

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś 🙂  Do usłyszenia :):)
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.