V odc. Trudności zawsze nas zmieniają

Potrafisz się zatrzymać? zdj z Kościoła św. Jadwgi Śl., Ząbkowice Śl.

 

Laudetur Iesus Christus  (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) 

Odc. V
W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum.
1. Patrz na czyny, nie tylko na słowa! Niech Cię nie zmyli piękne opakowanie.
2. 69-letnia Koreanka 959 razy przegrała.
3. Chcesz być dobry w jakiejś konkretnej czynności, to ją często wykonuj.

Na dziś kolejne trzy smakołyki  
1. TEMAT: Matt Pokora w akcji
2. TEMAT: Mało jem i tyje.
3. TEMAT: Różowa Pantera prawdę Ci powie.

1. TEMAT: Matt Pokora w akcji.
          Co ma związanego „jakiś” Matt Pokora z dzisiejszym tematem? W sumie dużo i mało. Nazwisko jest to francuskiego piosenkarza polskiego pochodzenia, który tytułuje się „Matt Pokora”, bo właściwie Matthieu Tota. Królową👸 cnót jest pokora. Królową grzechów jest pycha. W sumie nie wiem czy jest jakikolwiek grzech, który popełniamy, który nie ma w sobie, choć odrobinę pychy.

          Przez okres Bożego Narodzenia bardzo dużo czasu poświęciłem wpatrywaniu się, adoracji szopki betlejemskiej, zwłaszcza postawy Maryi i św. Józefa, którzy w geście adoracji, uniżenia, pokory adorowali Pana Jezusa. Nie mogłem oderwać wzroku od tej szopki. Zauważyłem w swoim życiu, że szczególnie obecnie jakikolwiek mój rozwój duchowy, intelektualny, fizyczny, pomnażanie talentów, budowanie lepszych relacji hamuje pycha. To jest mój główny hamulec.

         A czy Ty znasz swój główny hamulec i coś z tym robisz? Modlę się codziennie o pokorę, Bóg daje mi sytuacje, abym się tej pokory uczył, ale chciałbym jeszcze sam od siebie coś robić, aby być bardziej pokornym. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, jakiś autorów, książki, artykuły o tym, polecam się

 

2. TEMAT: Mało jem i tyje.🍔
        Powody czemu ktoś mało je i tyje albo nie chudnie, może być wiele. Brak jakichś minerałów, witamin, zbyt duży stres, choroby, brane leki, zaburzenia hormonalne i/lub…
         Może nam się WYDAWAĆ, że mało jemy.  W jakimś programie zgłosiła się grupa ludzi, którzy chcieli schudnąć, ale nie potrafili. Zabrali się za nich specjaliści. Od czego zaczęli? Przez 2 tyg. otyli ludzie jedli, to co zawsze. Natomiast fachowcy spisywali, co i ile jedzą. Po dwóch tyg. zapytano otyłych ludzi, ile jedzą „na oko” kcal dziennie. Powiedzieli ok. 3000. Co na to fachowcy, którzy policzyli? Ok. 5000-6000kcal dziennie.

        Nam się wiele rzeczy WYDAJE. A nie jest to zgodne wcale z rzeczywistością, z prawdą. Czy szukasz prawdy? W jakich sferach życia WYDAJĘ Ci się wiele rzeczy, a nawet do końca nie sprawdziłeś, czy to jest prawdziwe? Bardzo dużo w nas subiektywizmu. Potrzebujemy kogoś, kto na nas, nasze życie popatrzy z boku np. przyjaciel, spowiednik, Bóg, trener. Nie można być sędzią we własnej sprawie.

3. TEMAT: Różowa pantera prawdę Ci powie
        Młodszym czytelnikom być może Różowa pantera nic nie mówi albo przynosi na myśl film animowany o dosłownie różowej panterze i jej przygodach. Natomiast jest taki film o Jacques Clouseau. Jest Inspektorem francuskiej policji. Jego przełożonym jest komisarz Dreyfus, który nienawidzi inspektora Clouseau. Clouseau prowadzi w sposób dziwaczny śledztwa, ale zawsze odkrywa prawdę.

        Jak to bywa w życiu, zawsze ktoś nam w czymś pomaga. Pomocnikiem Inspektora jest Cato. Jednak co ciekawe, ten pomocnik dziwnie pomaga. Jak? Otóż Cato pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie np. gdy Inspektor śpi, myje się, odpoczywa itp. itd. Pojawia się iiii…??? I atakuje Inspektora! Chce go zabić. To nie jest na niby. A Inspektor musi sobie poradzić z tym. Fajna pomoc? NAJLEPSZA! Cato dba o to, żeby Inspektor ciągle się rozwijał, nie „osiadł na laurach” jak to często powtarzała moja mamusia.

        Komfort, ciepełko zabija nas. Cato pomaga. Szczególnie, jeśli jesteś mężczyzną DZIĘKUJ BOGU za wszelkie trudności! Św. Paweł uczy nas, abyśmy za WSZYSTKO BOGU dziękowali. Największe zło, największe trudności, jeśli potraktujemy je jako trening oddając to Bogu, niesamowicie nas zmienią na lepsze. POLECAM KAŻDEMU TRUDNOŚCI! 

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Zimno Ci?🕸
2. Chcesz być lwem?🦁
3. To już koniec? Leicester vs Tottenham

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś😊
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.