IV odc. Wstrzymaj oddech…

                                                                                          A jaki jest Twój zawód?
Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus)

Odc. IV
Repetitio est mater studiorum (Powtarzanie jest matką nauki), dlategoooo mała powtórka z poprzedniej soboty. Po więcej zapraszam, aby doczytać w poprzednim newsletterze 🙂
1. Czyń dobro POMIMO tego, co Cię spotyka. Ocalisz swoje życie oraz być może cudze.
2. Potrafisz dać od siebie coś więcej? Jesteś gotowy na ofiarę?
3. Wprowadź w końcu w życie chociaż jedną rzecz, którą wiesz!!!

Celem newslettera jest dać Ci konkret w bardzo zwięzłej formule, Drogi Czytelniku. Dlatego tekst do tematu jest krótki, ale może mieć wiele niedopowiedzeń, skrótów myślowych itd. Dont’worry…be happy. Do tematów będę wracał. Przedstawiał je z innej strony, wyjaśniał po kolei lepiej pewne zagadnienia. Ale na to trzeba czasu oraz Twojego uważnego czytania. Oczywiście przy czytaniu niektórzy zauważą coś, czego nigdy nie widzieli SUPER. Inni stwierdzą: WIEM TO. Ale może jak to usłyszysz, przeczytasz za 100-nym razem, to w końcu do Ciebie dotrze, aby wreszcie to wprowadzić w życie.
1. TEMAT: Siwy Bajerant w akcji.
2. TEMAT: Ach ta Koreanka…
3. TEMAT: Podwiedź od Navy Seals.

 

1. TEMAT: Siwy Bajerant w akcji.
Już śpieszę z wyjaśnieniem. Paulo Sousa były trener naszej ukochanej 😀 kadry w piłce nożnej już nie jest jej trenerem. Na światło dzienne wyszło wiele rzeczy. Potrafił dobrze mówić, z charyzmą i polotem, wiele osób to chwytało. Niestety to były kłamstwa. Ja już pogodziłem się z tym, że być może nawet 99 procent ludzi na świecie kieruje się w życiu emocjami, nie rozumem. Wybiorą coś emocjami, a potem sobie wytłumaczą rozumem. Okey. Ja też tak czasem robię. Ale to zauważam. I jednak chcę to zmienić.

Chcę, żeby Siwy Bajerant nauczył Cię, abyś patrzył, co ktoś robi, a nie mówi. Niby to wiemy. A dajemy się ciągle okłamywać politykom, dziewczyną/chłopakom i potem ich jeszcze często usprawiedliwiamy 😀 To jest najlepsze. Ktoś nas oszukał. A my go jeszcze bronimy 😀 Oczywiście bardzo ważne jest jak coś „sprzedamy”, jak coś powiemy-jak wpłyniemy na czyjeś emocje. Ale pomimo ładnego opakowania. PROSZĘ CIĘ patrz również co jest w środku. Amen

 

2. TEMAT: Ach ta Koreanka…
Przypomnij sobie, kiedy zdawałeś na „prawo jazdy”. Większość czytelników pamięta, że zdała może za 1-szym razem, albo 6 jak ja 😀 A niektórzy młodzi za niedługo to zrobią. Przed zdaniem testu praktycznego, trzeba zdać teorię. Nie znam w sumie kogoś, kto miałby z tym wielki kłopot. Jak nie za 1-szym razem, to może za 2 lub 3. Nasza bohaterka: Cha Sa-soon z Korei Płd zapragnęła w wieku 69 lat mieć prawo jazdy, aby odwiedzać syna i córki oraz mieć łatwiej w warzywniaku, który prowadziła. Nigdy nie jest za późno na cele i marzenia, a przy najmniej w większości przypadków. Ta starsza Pani zdała za 960 razem!!!! test na prawo jazdy!

        Zajęło jest to prawie 5 lat. Gdyby w Polsce mieszkała, chyba by nie dożyła, bo u nas egzamin jest co kilka tygodni. Chyba, że czegoś nie wiem 😀 Test praktyczny zdała za 10 razem. Tempo błyskawiczne 😀 porównując teorie :D. Wczuj się! za 960 razem…. Gdyby znała Bartka Czekała (ukryta reklama :D, a kto mi zabroni :D) poszłoby jej znacznie szybciej 😀 no cóż…

Wnioski z tej historii: 1. można mieć słabą pamięć, albo jakieś zaburzenia itp. Oki. Ale wydaję mi się, że nie wyciągała wniosków z tych porażek… dlatego tyle to trwało. A Ty wyciągasz jakieś wnioski, czy walisz dalej głową o ścianę? i dziwisz się, że ściana nie pęka? 2. Proszę Cię nic mi nie mów, nie płacz do rękawa sutanny albo do podusi, że coś Ci nie wyszło za pierwszym albo drugi razem! Człowieku, zobacz jaka ona była wytrwała!!! 959 porażek w jednej rzeczy! Nic więcej nie dodam.

 

3. TEMAT: Podpowiedź od Neavy Seals.

Przyznam się bez bicia 🙂 nie wiem czy ten cytat jest od Neavy Seals czy od innej jednostki specjalnej… Nie chcę Cię w końcu kłamać 😀 Ale na 95 procent to ich cytat. A jaki? „Trenuj jak walczysz, walcz jak trenujesz”. Po spadnięciu z krzesła z wrażenia po przeczytaniu tego cytatu, złapaniu się za głowę i zawołaniu Grażyny z pokoju, żeby też to przeczytała…Czas na komentarz.

Kolejny mecz piłki nożnej to kolejny trening. Kolejna walka w klatce to kolejny trening. Takie podejście dużo zmienia. Wprowadź je u siebie. I znowu reklama 😀 Bartek C. nie wypłaci mi się do końca życia 😀 jak chcesz potrafić mówić po angielsku to po prostu mów po angielsku itd. Niby takie proste… Ale znowu ile osób to stosuje? I dziwi się, że coś tu nie gra. Tyle lat nauki w szkole, a nie potrafię mówić 😀 A ile minut przez cały rok mówiłeś w języku obcym? Jeżeli chcę dużo podnosić w przysiadzie na siłowni to muszę trenować przysiad. Jeżeli chcę dużo dźwigać w martwym ciągu to… 😀 niespodzianka nie zawsze trzeba często robić martwy ciąg. Są wyjątki 😀 ale z każdą zasadą tak jest, że będą wyjątki. Jaką umiejętność chcesz poprawić? To musisz oprócz dodatków tą właśnie czynność często powtarzać oraz (nie naśladuj Koreanki) wyciągać wnioski.

 

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Mało jem i tyje.
2. Matt Pokora w akcji.
3. Różowa Pantera prawdę Ci powie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.