XIII odc. Stać Cię na więcej

W słabym ciele, wielka siła.

Laudetur Iesus Christus 🙂 (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus) 

OdcXIII
W poprzednim odcinku… Repetitio est mater studiorum (Powtarzanie jest matką nauki).
1. Chcesz złapać się za głowę? To zainteresuj się i zaproś do swojego życia św. Józefa.
2. „WARTOŚĆ NASZEJ DUSZY POZNAJEMY PO WYSIŁKU JAKI ZŁY PODEJMUJE, ABY JĄ ZNISZCZYĆ”
3. Rada jak lepiej podejmować decyzje. Jak zwiększyć obiektywizm.Przeczytaj, przemyśl. Na spokojnie. Wróć do tekstu kilka razy. Czasami jedno zdanie może odmienić całe Twoje życie. 
1. TEMAT: Czy masz cohones jak pewien 15-latek?
2. TEMAT: Test na prawdziwą miłość.
3. TEMAT: Dobry doradca.1. TEMAT: Czy masz cohones jak pewien 15-latek?
      Poznaj w telegraficznym skrócie historię 15-letniego świętego, który zawstydza i inspiruje
Udajmy się do Meksyku. Tam urodził się 28 marca 1913 roku Józuś. (dlatego o Nim wspominam, bo w poniedziałek ma urodziny).     Chłopak ze stali. José chciał żyć jak każdy nastolatek, miał marzenia i plany. To wszystko, po ludzku, runęło. Okazało się, że w słabym ciele była wielka siła. Nie wyparł się swojej wiary. Kiedy przyszedł moment próby, zdał egzamin z wierności na najwyższą ocenę.

      W tamtym czasie kapłanom zakazano odprawiania Mszy św., misjonarzy wyrzucono z kraju, a tych, którzy nie chcieli się podporządkować, mordowano. Przeciwko represjom wystąpił ruch oporu Cristeros, do którego należeli katolicy prowadzący powstańczą walkę z reżimem.

     Pomimo sprzeciwu rodziców szybko dołączył do nich mały José. Jego mama i dowodzący Cristeros gen. Pridencio Mendoza nie chcieli się na to zgodzić. Chłopak jednak bardzo nalegał, mówiąc: „Mamo, nigdy nie będzie mi tak łatwo wejść do nieba jak teraz”. W końcu udało mu się przekonać zarówno ją, jak i generała. 

W partyzantce José przygotowywał posiłki, czyścił broń i nosił sztandar. Podczas bitwy w 1928 r. oddał swojego konia🐎 rannemu generałowi, a sam został pojmany przez wojsko. 7 lutego młodego powstańca odprowadzono do rodzinnej miejscowości i uwięziono w kościele parafialnym, sprofanowanym i zdewastowanym przez wojska federalne. Był torturowany. Nie wyparł się wiary.

Podczas niewoli codziennie przyjmował Komunię św. Odmawiał różaniec, starał się nawrócić swych prześladowców. Żołnierze prezydenta za wszelką cenę chcieli przeciągnąć chłopca na swoją stronę. Na oczach 15-latka rozstrzelano jego przyjaciela, do którego José zdążył zawołać: „Zaraz będziesz w niebie, przygotuj mi tam miejsce”.

     10 lutego 1928 r. skazano go na śmierć. Chłopiec przeszedł prawdziwą Golgotę. Zdarto mu skórę ze stóp i zmuszono do przejścia długiej drogi z kościoła na cmentarz. José ledwo powłóczył nogami, po drodze upadał, płacząc z bólu. Działo się to w jego rodzinnej miejscowości, więc sąsiedzi widzieli, to co zrobił Jose. Tym bardziej, że idąc i płacząc z bólu ciągle krzyczał „Viva Cristo Rey!” Kazano mu iść dalej, prowokując: „Jeśli krzykniesz «śmierć Chrystusowi», oszczędzimy cię”. On jednak milczał.

Kazano mu stanąć nad fosą, gdzie miało upaść jego ciało. Aby bardziej cierpiał bito go, aż do momentu śmierci. Im bardziej go bito, tym głośniej krzyczał: „Viva Cristo Rey!” (hisz. Niech żyje Chrystus Król!). Jednak pod koniec 3-krotnie pchnięto go nożem i znowu zmuszano do wyrzeknięcia się wiary. Odmówił. Kapitan, zdenerwowany odwagą i zachowaniem chłopca, zastrzelił go z własnego pistoletu.

Przewróciwszy się, Józef zakreślił własną krwią znak krzyża na ziemi i umarł. Wspominamy Go 10 lutego w dniu odejścia z tego świata. Jego relikwie znajdują się m.in. w parafii pw. św. Antoniego w Warszawie.

2. TEMAT: Test na prawdziwą miłość.
     „Idziemy za ciosem”. Skorzystamy ponownie z podpowiedzi Jacka Pulikowskiego. Oto ona: Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy kochasz tę dziewczynę, odpowiedz sobie na następujące pytania:
TEST NA PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ:1. Czy dzięki tej osobie staje się lepszy? Polepszam swój charakter? Walczę z wadami i nałogami? Przybliżam się do Boga? Prawdziwą miłość poznaje się po owocach. PRAWDZIWA MIŁOŚĆ RODZI TYLKO DOBRO I TYLKO DOBRO. 

2. Czy chciałbyś, aby Twoja córka👧 była taka jak Twoja dziewczyna, przyszła żona?

3. Czy chciałbyś, aby Twój syn🧑 miał taką dziewczynę, żonę jaką Ty masz obecnie?

4. Wyobraź sobie, że Twoja dziewczyna jest już na emeryturze. Siwe włosy👵, zmarszczki itd. Czy chciałbyś dalej z nią być?

5. Wyobraź sobie, że Twoja dziewczyna, narzeczona uległa wypadkowi samochodowemu.🚑 Przez całe życie będzie na wózku inwalidzkim. Będziesz musiał się nią opiekować. Chcesz dalej z nią być? A jeśli tak to dodatkowo okazuje się, że nie możecie już nigdy współżyć. Będziesz dalej z nią?

      Jeśli na co najmniej 1 pytanie odpowiedziałeś NIE, przemyśl sprawę. Ale zazwyczaj kilka odpowiedzi będzie negatywnych. Twój wybór czy chcesz w życiu miłość czy marnować swój czas i być nieszczęśliwym.

 

3. TEMAT: Czy idę w dobrym kierunku? 

         Kiedy coś robimy i zauważamy kłody pod naszymi nogami, kiedy widzimy różne przeciwności pojawia się pytanie: CZY IDĘ W DOBRYM KIERUNKU? CZY TO MA SENS? Przecież kłody mogą oznaczać, że idę dobrą drogą, a diabły, źli ludzie utrudniają mi dojście do celu. Ale z drugiej strony kłody mogą być od Boga, który chce mi pokazać, że idę w złym kierunku.

       Chce mnie przestrzec i zmusić do myślenia, abym wybrał dobrą drogę. Co robić? Z pomocą przyjdzie nam kolejny piękny święty w którego roku trwamy od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku z racji 400 lat od nawrócenia i 500 od kanonizacji. ŚW. IGNACY LOYOLA. Można dużo o nim pisać itd. Dziś tylko niestety podpowiedź : CZY JESTEM NA DOBRYM SZLAKU?

Bóg może dodawać nam sił, pocieszać, uspokajać, ale też może nas niepokoić, kłując nasze sumienie.

To samo może robić diabeł. Może nas uspokajać albo też podsuwać nam wątpliwości, zniechęcać.

Jak w tej mgle odkryć, kto mi podsuwa dane myśli, przeszkody itd.? 
         

     Jeśli w swoim postępowaniu idziesz z dobrego ku lepszemuBóg będzie Cię umacniał, dodawał sił i uspokajał. Zły duch natomiaat będzie Cię niepokoi, dawał różne wątpliwości, że to nie ma sensu itd.

      Jeśli natomiast w postępowaniu idziesz od złego w złe, a nawet jeszcze gorsze: Bóg będzie niepokoi Twoje sumienie. Natomiast zły duch będzie Cię uspokajał, usprawiedliwiał. 
           

      Rozeznaj czy stajesz się lepszy czy gorszy, a będziesz wiedział kto Ci w danym momencie podpowiada z sulferki

W NASTĘPNYM ODCINKU: 
1. Poznaj historię pewnego dziadka, a już na zawsze przestaniesz narzekać.
2. Potrafisz czekać?
3. Niesamowity legalny steryd.

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że istniejesz 🙂  Do usłyszenia 🙂
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.