Fajnie, że cierpisz (Bonus nr III)

A może coś więcej niż tylko sklep?

Laudetur Iesus Christus 🙂 

BONUUUUUUUUUUUUUUUUUUS

NIESPODZIANKAAAAAAAAAAAAAAAA

BONUSOWY ODCINEK NR III
1. 18 MAJ, ŚW. JAN PAWEŁ II
2. 13 CZERWIEC, ŚW. ANTONI Z PADWY
3. 29 CZERWIEC, ŚWIĘCI PIOTR I PAWEŁ

 

Czemu?
1. Mam na imię Piotr z bierzmowania.
2. Pracuję od poniedziałku w Strzegomiu, któremu patronują Ci wielcy Apostołowie.
3. Bardzo szanuję i podziwiam św. Pawła.
4. Niektórzy czytelnicy mają dziś imieniny, więc prezent :D. Szczególnie pozdrawiamy braci bliźniaków o tych imionach :D, prezesa Piotra z ul. Chrobrego, Piotra z Olszyńca (albo Głuszycy), Piotra z klasy na którego czekam i nie mogę się doczekać. I oczywiście resztę czytelników o imieniu Piotr lub Paweł.

1. Bóg ZAWSZE daje SzANSĘ.
 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra:

«Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz». To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» J 21, 15-19

BÓG ZAWSZE daje nam drugą szansę. Św. Piotr zdradził 3-krotnie Pana Jezusa. Teraz 3 razy pyta Go Pan Jezus czy jednak Go kocha. Ale słowa to nie wszystko. Św. Piotr będzie miał okazję wcielić miłość w czyn, umierając na krzyżu.

Nie jest proste skorzystać z drugiej szansy, bo to kosztuje. ALE WARTO. Św. Piotr skorzystał. Skorzystaj i Ty.

2. Znowu to cierpienie.
„Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba.  A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?»  «Kto jesteś, Panie?» – powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić».

W Damaszku znajdował się pewien uczeń, imieniem Ananiasz. «Ananiaszu!» – przemówił do niego Pan w widzeniu. A on odrzekł: «Jestem, Panie!» A Pan do niego: «Idź na ulicę Prostą i zapytaj w domu Judy o Szawła z Tarsu, bo właśnie się modli». (I ujrzał w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na nim ręce, aby przejrzał). «Panie – odpowiedział Ananiasz – słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie.

I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia». «Idź – odpowiedział mu Pan – bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia». Dz 9, 1-16

Cierpienie, trud, kłody pod nogami, wiatr w oczy to OKAZJA, aby móc bardziej kochać. To są narzędzia, dzięki którym Boga lub drugą osobę będziesz mógł bardziej pokochać.

„A miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.” 1 Kor 13,1

Pamiętasz?

 

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś 🙂   
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.