I odc. Dziękuję za zaufanie :)

 

 

Diego Velázquez-Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi– 1645r.
(Kopia tego obrazu znajduje się na Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich)

Laudetur Iesus Christus😃  (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus)

BUSHIDO- z japońskiego DROGA WOJOWNIKA. Jest o co i dla kogo walczyć, więc ruszajmy!

Kto mnie zna, ten mnie zna 😉a kto nie zna, to zaraz pozna. Jestem ks. rzymskokatolickim od 2013 roku. Pracuję obecnie w Ząbkowicach Śląskich, diecezja świdnicka. Tyle starczy na razie😀

I odc.
Po co newsletter? Wierzę, że Bóg Ojciec ten pomysł podsunął, więc trzeba go zrealizować. Chcę się w nim dzielić moim doświadczeniem życiowym, duchowym, także treściami, które czytam i innymi sprawami. Może to zabrzmi nieskromnie, ale o wielu rzeczach nigdy nie słyszałeś albo nie z takiej strony widziałeś. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, mieć więcej siły do walki z pokusami i grzechami, chcesz mieć mocniejszy charakter, potrafić budować lepiej relacje międzyludzkie, lubisz nabierać nowej perspektywy to tutaj to znajdziesz. Daj mi po prostu szansę. Jak się nie spodoba, zawsze możesz napisać, żeby więcej nie wysyłać.

Świat choruje na brak prawdziwych mężczyzn. Dlatego kobiety zaczęły się zachowywać jak faceci, bo brakuje im prawdziwych facetów. Gdy mężczyźni nie tylko będą fizycznie wyglądali jak mężczyźni, ale jeszcze tak będą się zachowywać, kobiety wrócą do bycia kobietami. Ten newsletter głównie chcę właśnie kierować głównie do mężczyzn (choć kilka niewiast też go otrzymuje i na pewno na tym skorzysta :)). 

Pokora to cnota. Mi jej ciągle brakuje. Nieskromnie powiem, że to co tu będziesz czytał w newsletterze w większości przypadków nigdzie nie czytałeś, nie słyszałeś. NIe wierzysz? Przekonasz się po kilku odcinkach newslettera. To dopiero początek. Ten newsletter dużo się jeszcze zmieni. A Ty będziesz od początku obserwować jego zmiany. Główny cel: zdobyć niebo i nie zmarnować życia. Newsletter ma w tym pomóc. Treści będzie niedużo, ale za to konkretnych, bo nie lubię i nie potrafię lać wody oraz szanuję Twój czas.

Czemu od 1 stycznia? Ponieważ wtedy zakończyliśmy Oktawę Narodzenia Pana Jezusa, była Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, pierwsza sobota miesiąca, wg Starego Kalendarza Uroczystość Obrzezania Pana Jezusa. Bo nowy rok zaczynamy? Tym się najmniej kierowałem. Zastanawiałem się czy będę wysyłał raz w tygodniu newsletter w piątek czy sobotę… piątek-dzień męki i śmierci Pana Jezusa czy sobota—poświęcona NMP. Wybrałem sobotę :D, a że akurat  w jakiś sposób też wracamy do cierpienia, które przeżył Pan Jezus przez obrzezanie, w jakiś sposób piątek też przeżywamy. Więc już wiesz, kiedy będziesz otrzymać newsletter 😀 jeśli uda się to o godz. 21.37 😀 z wiadomych względów, św. Jan Paweł zmarł w sobotę o 21.37 🙂

Mój kolega Romek często powtarzał, że „Dobre jest wrogiem lepszego” oraz jedną z myśli, która bardzo jest mi obecnie bliska to ta, aby więcej działać, mniej myśleć. Oczywiście trzeba myśleć, rozważać tak jak NMP w dzisiejszej Ewangelii: ” Zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu” (Łk 2,19). Po to też ten newsletter, abyś dostawał coś, co będzie światłem dla Twego życia, ale po to wyłącznie, żeby wprowadzić to w życie.

Dlatego też ten newsletter nie jest idealny. Wiele jest do poprawy, zmiany itd. Ale nie ma co czekać, trzeba działać 🙂 każdego tygodnia będzie ulepszany, również biorąc pod uwagę uwagi czytelników. 

Dlatego to, co chcę abyś wykorzystał z dzisiejszego newslettera to cytat, który mam na koszulce: „Zrobione jest lepsze niż perfekcyjne”. Mniej myśl, więcej działaj. Co możesz zrobić dziś, aby się przybliżyć do swojego celu. Co odkładasz na później?

Z serca Ci błogosławię i dziękuję, że jesteś😊
Benedicat tibi omnipotens Deus Pater+et Filius+et Spiritus Sanctus+AMEN

2 komentarze

  • Lewap87

    Życzę powodzenia w dalszej realizacji misji jaką robisz. Jestem od samego początku pisanych przez Ciebie wiadomości i widzę, że jest coraz lepiej;). Fajnie, że stworzyłeś tą strone i będzie można wrócić do newsletterow. Polecam każdemu zerknięcie tutaj bo wiem, że warto;). Z Panem Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.